logo

Produkty

 

 

Papierové tapety

 
Aj napriek tomu, že sú dnes vyrábné z kvalitného papiera, majú obmedzenú umývateľnosť. Občas ich môžete pretrieť zľahka mokrou molitanovou hubkou, aby sa z nich odstránil prach alebo drobné nečistoty. Ich povrch nie je odolný voči mechanickému namáhaniu
 
Lepenie a rovnako aj odstraňovanie je pomerne náročné. Pri lepení sa papier musí prevlhčiť a je tvarovo nestály, teda môže vplyvom vlhkosti trochu zmeniť tvar alebo rozmer. Pred tapetovaním je nutné nechať steny dobre vyschnúť, alebo ak nie ste si istí, či spĺňajú túto podmienku treba spraviť skúšku s nalepením fólie na stenu. Ak sa fólia v priebehu 24hodín nezarosí, stena je vhodným podkladom. 
 
Papierové tapety sú vhodné do všetkých typov interiéru a na bežné povrchy stien a stropov, ktoré však musia byť suché, nosné, rovné a hladké. Papier ako materiál samotný, nie je vhodný na steny, ktoré sú vo vlhkom prostredí alebo sú priamo vplyvom konštrukčnej závady vlhké. Pred tapetovaním je nutné nechať steny dobre vyschnúť, alebo ak nie ste si istí, či spĺňajú túto podmienku, spraviť skúšku. Rovnako sa nehodia na steny, kde je predpoklad vytvárania mikroprasklín.
Filter
Cena